Čtvrtek 21. únor 2019 18:00: Výborová schůze SDH Březové Hory (za 5 dní)
Domů Členové Akce Fotogalerie Videogalerie Kalendář akcí Historie sboruTechnikaCo když...?Slyším sirénuDopravní nehodaHasík do školKontakty

ikonka Dopravní nehoda

Jste-li účastníkem dopravní nehody, nebo jejím svědkem:

• Zastavte vozidlo, vypněte motor vozidla.
  • Zachovejte klid a rozvahu a nejednejte zbrkle.
  • Zajistěte místo nehody (výstražný trojúhelník, výstražná světla); doporučujeme si obléknout reflexní vestu.
  • Zjistěte stav účastníků nehody (řidičů, spolujezdců, chodců, cyklistů) a v případně zranění poskytněte první pomoc a současně volejte složky Integrovaného záchranného systému (IZS).
  • Zejména na dálnici je nutné, aby účastníci nehody opustili neprodleně místo nehody a odešli na bezpečné místo (za svodidlo po pravém okraji dálnice).
  • Zdržte se jednání, které by bylo na újmu řádného vyšetření dopravní nehody (zejména požití alkoholických nápojů, omamných a psychotropních látek, přemísťování vozidel).
  • Je-li nutné z důvodu obnovy provozu vozidel hromadné dopravy odstranit havarovaná vozidla, vyznačte na vozovku jejich postavení a případné stopy.
  • Nahlaste policii případné poškození obecně prospěšného zařízení (např. sloup veřejného osvětlení).
  • Prokažte si s dalšími účastníky (včetně možných svědků) nehody svoji totožnost tj. předložte si vzájemně občanský průkaz a předejte si důležité údaje k vozidlům.
  • Je dobré si místo nehody a poškozená auta vyfotit. Hned na místě dopravní nehody si můžete vyplnit formulář o hlášení škody pro pojišťovnu.
  • Pokud Vám druhý řidič nechce sdělit údaje o sobě a o vozidle, porušuje tím zákon, a proto přivolejte policii. Zapište si alespoň registrační značku (RZ) vozidla. Jméno pojišťovny, u které je viník nehody pojištěn, lze zjistit na webových stránkách https://ic.ckp.cz/ podle RZ auta.
  • Řiďte se pokyny dispečerů IZS.

Převzato z www.zachranny-kruh.cz.

SDH Březové Hory - David Hrádek a Vít Novák ©1886-2019