25.02.2020: Pozor, tento web je ve fázi opravy po havárii. Část funkcí není dostupná.
Domů Členové Akce Fotogalerie Videogalerie Kalendář akcí Historie sboruTechnikaCo když...?Hasík do školKontakty

ikonka Hasík do škol

Středočeský kraj je od roku 2010 zapojen preventivního programu pro žáky ZŠ - Hasík.

Program je určen pro žáky 2. a 6. tříd základních škol a provádí je tím nejdůležitějším z požární ochrany a ochrany obyvatelstva. Výuka probíhá formou tzv. interaktivního semináře; děti jsou aktivně zapojeny do výuky, nenudí se v lavicích.

Při výkladu se klade důraz na názornost a hravost. Výrazně je využíván počítač pro projekci ilustrací. Žák projde v jednom ročníku dvěma návštěvami hasičů ve škole a jednou návštěvou hasičské zbrojnice/stanice.

Program má akreditaci MŠMT a v našem regionu jej zaštiťuje Hasičský záchranný sbor Středočeského kraje.

Zkontaktujte nás
Na Příbramsku v současné době působí čtyři vyškolení instruktoři tohoto programu. Sbor dobrovolných hasičů Březové Hory společně s Hasičským záchranným sborem v Dobříši jsou tak pilotními organizacemi v tomto regionu.
Kdykoliv napište na e-mail hasici@brezove-hory.cz a můžeme domluvit návštěvu hasičů i na vaší škole. Po domluvě můžeme připravit program i pro žáky mateřských škol.

Více o programu
Program vede občanské sdružení Citadela Bruntál a na www.hasik.cz dává k dispozici vyčerpávající množství materiálů k nahlédnutí.

Zapojené školy
Z příbramských škol je aktuálně zapojena do programu Základní škola Příbram - Březové Hory.